Метод «кодування» в лікуванні алкогольної залежності

Кодування від алкоголізму

«Кодування» – це система впливу на психіку пацієнта з метою викликати у нього почуття байдужості до алкоголю і фобію (страх) до наслідків його вживання.

Зміст

Як проходить кодування від алкоголізму

Через сугестію (навіювання): за допомогою навіювання проводиться психо-перепрограмування поведінки людини, змінюються його переконання і ставлення до алкоголю. Ось чому після лікування гіпнозом пацієнт робиться свідомим і переконаним непитущим.

Що б пацієнт прийняв це і жив далі відповідно до отриманої установки, необхідно – змінений стан свідомості, отримане через неглибокий гіпнотичний транс (навіювання наяву).

Через емоційно-стресову психотерапію: здатність викликати у пацієнта сильні емоційні (як позитивні так і негативні) переживання в контексті сеансу. Наприклад, аерофобія часто розвивається у людей, які одного разу, летячи в літаку, відчули сильне емоційне потрясіння.

Через условно-рефлекторную терапию: сильные раздражители (аудиальные, визуальные, тактильные) одновременно с использованием вида, запаха и вкуса алкоголя, позволяют сформировать условный рефлекс – чувство глубокого равнодушия, безразличия и отвращения к спиртным напиткам.

Під самим «кодом» мається на увазі інформація, яка вводиться в пам’ять людини за допомогою гіпнотичного трансу і ряду психологічних прийомів, впливаючи на свідомість і підсвідомість пацієнта. Змінюються переконання і внутрішні цінності людини, змінюється його поведінка, активізується і зміцнюється сила волі, відбуваються певні зміни на біохімічному рівні.

З точки зору психоаналізу вплив на психіку і життя людини кодуванням, виглядати наступним чином:

Посилення супер Его: підвищується поріг моральних і етичних норм, посилюється голос совісті.

Переорієнтація Его: поява більшої усвідомленості, домінуючою влади розуму, цілеспрямованості і осмисленості своїх дій.

Приборкання несвідомого Его: придушення обсесивно-компульсивного бажання, емоційна диференціація, трансформація або рефреймінг інстинктивної потреби «від болю до задоволення» через змінений стан свідомості викликане алкоголем в емоційний підйом від нових альтернативних видів діяльності.

Лібідо, яке в спотвореній формі було звернуто всередину пацієнта і проявлялося в крайньому егоцентризмі (Я знаю як правильно, весь світ проти Мене), після індукції «кодуванням» трансформується в здоровий егоїзм (турбота про своє здоров’я, зовнішній вигляд і т.д.) і здоровий альтруїзм (турбота про сім’ю, самовіддача в тій чи іншій діяльності, заради себе і своїх близьких).

Неясов Вадим Валерьевич
Неясов Вадим Валерійович

Нарколог, психотерапевт, психодрама терапевт, гіпнотерапевт. Головний лікар клініки

Мортідо, яке в спотвореній формі було звернуто всередину пацієнта і проявлялося в суїцидальної поведінки (запої, травматизм, соматичні хвороби в результаті пияцтва) як програма добровільного, повільного самознищення, а також у поза, в вигляді агресивної поведінки і жорстокості, після індукції «кодуванням» трансформується в підвищене почуття небезпеки перед алкоголем за своє життя, посилення інстинкту самозбереження, більш дбайливе ставлення до свого здоров’я.

В транзактном аналізі це можна позначити як: перерішення в результаті сильного стресу; зміна життєвого сценарію. «Дорослий» налагоджує відносини з «Батьком», а «Дитина» стає слухняним. Припиняється гра в алкоголіка.

Гарантія анонімності
Екстренна допомога 24/7
Безкоштовна консультація

Складова успішного «Кодування» від алкоголізму

  • харизма терапевта: його зовнішній вигляд і поведінка (одяг, манери, гіпнотичний погляд), що вселяють силу, спокій і непохитну впевненість у тому, що все, що відбувається під його контролем.
  • початкова готовність і бажання пацієнта кинути пити, продиктовані усвідомленням усіх бід і проблем, причиною яких став алкоголь, мінімальний рівень мотивації.
  • віра в терапевта і в його силу допомагати, яка будується на вже наявному досвіді і ефективнії практиці (чутки про те, що допоміг вже дуже багатьом, після його сеансу кинули пити ті, хто вже неодноразово безуспішно лікувався).
  • довіру до його методу позбавлення від залежності, яке з’являється після ретельного наукового обґрунтування того як працює метод виходячи із законів психіки людини.
  • ексклюзивність процедури, що в більшості випадків означає використання авторських методик для досягнення результату.
  • достатній ступінь зміненого стану свідомості пацієнта в кульмінаційний момент сеансу «кодування»: це застиглий погляд (фіксація, уваги на об’єкті), тілесне заціпеніння (левітація руки або каталепсії), що знижує критику до подій, змушуючи сприймати інформацію образно і буквально, створюючи підвищену сугестивність пацієнта до зорових, вербальними тактильним сигналам, суть яких передача формул навіювання підсвідомості пацієнта.

Основні етапи сеансу «кодування» алкогольної залежності

  1. Посилення критики пацієнта до своєї адиктивної поведінки і мотивації до досягнення тверезості
  2. Досягнення зміненого стану свідомості через гіпнотичний транс, а також наркосуггестію з використанням психоактивних препаратів.
  3. Зміст процедури: вербальні установки, динамічна візуалізація в трансі, кінестетичне якорення.
  4. Заключна частина: позитивні постгипнотические навіювання, а також зворотний зв’язок.
  5. Закріплює сеанс для профілактики рецидиву.

Метод Довженка

У Києві для кодування від алкоголізму даними способом застосовується поверхневий гіпноз. Пацієнт при кодуванні залишається в свідомості, може розуміти, що з ним відбувається. Лікар словесно впливає на хворого, формує у нього установку на утримання від алкогольних напоїв за допомогою рапорту (довірчі відносини). При виконанні процедури лікар є референтом, авторитетом для гипнотизируемого. Метод Довженка включає в себе 3 стадії:
  • Підготовка хворого. Лікар визначає стадію алкоголізму, мотивацію хворого, причини споживання алкоголю. Головна умова для використання методу Довженко – пацієнт повинен усвідомлено хотіти позбутися залежності.
  • Введення хворого в гіпнотичний стан.
  • Навіювання. Поки пацієнт перебуває в гіпнозі, лікар «програмує» його на відмову від алкоголю.
Детальніше про кодування методом Довженка.

“Кодування” від алкоголізму гіпнозом

У Києві кодування гіпнозом може проводитися різними методами:
  • Гіпносугестивна терапія. Пацієнт занурюється в гіпнотичний стан. Лікар вселяє йому огиду до алкоголю, а також до всього, що з ним пов’язано.
  • Якірна терапія. Лікар формує у хворого стійку асоціацію між негативним переживанням і спиртним. Закодований починає боятися алкоголю, відчувати до нього огиду.
  • Самогіпноз. Відрізняється тим, що хворий безпосередньо залучений в процедуру гіпнотизування. Пацієнт проходить навчання під керівництвом лікаря, сам створює собі потрібні установки за допомогою гіпнозу.
Описаний вище метод Довженка теж можна зарахувати до кодування гіпнозом від алкоголізму.

Медикаментозне “Кодування”

Підшивання Еспераль від алкоголізмуПри медикаментозному кодуванні в організм пацієнта вводять ліки, яке порушує розщеплення алкогольних речовин. Через це продукти розпаду етилового спирту провокують негативну реакцію організму. В результаті хворий на алкоголізм після кодування не може споживати алкоголь. У Києві поширені такі лікарські препарати:

  • Дісульфірам – інгібує (пригнічує) ацетальдегідрогенази (продукт розпаду алкоголю) і затримує на етапі оцтового альдегіду. Накопичення останнього в організмі викликає інтоксикацію (отруєння), яка супроводжується неприємними відчуттями і важким станом надалі.

Форми дисульфіраму:

  • таблетки для прийому всередину – «Тетурам», «Еспераль», «Антабус»;
  • «Дісульфірам-гель »- масляний гелеобразний розчин для ін’єкцій;
  • «Тетлонг» – розчин для ін’єкцій; «Еспераль» – тверда капсула для імплантації (підшивки).
  • Вівітрол. Максимально пригнічує пристрасть до спиртного, ефективний для кодування на будь-яких стадіях алкоголізму.
  • Торпедо («торпеду»). Якщо людина буде вживати хоча б чарку спиртного після медикаментозного кодування, його стан стане значно гірше.

Авторський метод “Кодування” від алкоголізму

Авторський метод лікування алкогольної залежності, ґрунтується на сучасних наукових дослідженнях нейрофізіології головного мозку.

Доведено прямий зв’язок між структурами мозку відповідальними за почуття задоволення, внутрішнього комфорту і безпеки та зонного стресу (мигдалеподібне тіло).

Цей зв’язок стає міцною і стійкою, коли алкоголь виступає в ролі каталізатора і універсального засобу на шляху від стресу до задоволення.

У формуванні зв’язку з цим, ключову роль відіграють емоційно яскраво забарвлені спогади, щодо подій пов’язаних з вживанням спиртного.

Мозок автоматично сортує спогади так, що в активній пам’яті, зберігаються події з життя, де прийом алкогольних напоїв служив джерелом задоволення і задоволення. При цьому спогади пов’язані з негативним досвідом вживання, витісняються в неактивну пам’ять, де вони позбавлені емоційного фону і таких почуттів, як сором і жаль, страх і небезпека перед очевидними наслідками зловживання алкоголем.

Це основна причина, через яку індивід свідомо ігнорує реальну небезпеку зловживання алкоголем, продовжуючи вести деструктивний і саморуйнується спосіб життя.

Терапія, спрямована на одужання (повна відмова від алкоголю протягом від 1-го року і більше, на необмежений термін тверезості) має на меті – позбавити алкогольні спогади, позитивного емоційного підкріплення, замінивши його почуттям небезпеки і природного оберігає страху за своє здоров’я і своє життя.

Досягається цей результат, психофармакологічного впливом на лобові частки головного мозку – відповідають за соціальну поведінку; мигдалеподібне тіло – джерело інстинкту самозбереження і почуття небезпеки; гіпокамп – структура мозку в якій зберігаються спогади.

+38 (067) 426 04 04

Безкоштовна консультація
Телефонуйте нам 24/7

Процес терапії проходить в 3 етапи:
  • Вплив на префронтальну зону головного мозку (дзеркальні і веретеноподібні нейрони) Формується установка на тверезість і мотивація до кращого – безпечної і успішного життя.
  • Активізація лімбічної системи (відділи мозку відповідальні за почуття і переживання) і гіпокампу (пам’ять і спогади) Алкогольні спогади, автоматично викликають почуття огиди і байдужості.
  • Інтенсивна стимуляція мигдалеподібного тіла, наслідком якої є поява міцною і стійкою зв’язку: алкоголь – небезпека! Яка працює автоматично, рефлекторно, на несвідомому рівні.

Вартість “Кодування” від алкоголю

  • Імплантація гелю, що містить Дисульфірам (від 1-го до 3-х років) 10000 - 15000 грн.
  • Імплантація (підшивка) капсули Еспераль (від 1-го до 3-х років) 14000 - 18000 грн.
  • Ін’єкція препарату Вівітрол 12000 грн.
  • Ін’єкція препарату Тетлонг 250 4000 грн.
  • Авторська методика кодування (трьохетапний комплекс) 5400 грн.
  • Кодування за методом Довженка на 1 рік / 2 роки 10000 грн. / 12000 грн.
  • Психофармакологічне кодування 6000 - 8000 грн.
  • Розкодування від алкоголю 6000 грн.

Поширені запитання

Примусово закодувати алкоголіка та провести лікування можна лише за рішенням суду. В інших випадках, наприклад, з ініціативи родичів чи інших людей, кодування людини без її згоди заборонено. Варто також врахувати, що примусове кодування малоефективне – через відсутність стійкої мотивації, більше 95% таких пацієнтів повертаються до вживання вже в перший рік.

Препарати, які застосовують для кодування від алкоголізму, провокують гостру реакцію організму на вживання навіть незначних доз спиртного. У разі прийому етанолу закодована людина відчуває нестерпні муки і почуття смерті, що наближається. Йому стає настільки погано після прийому, що він просто не встигає вживати наступних доз. Імовірність смерті від кодування досить низька, але можливі серйозні наслідки через симптоматичні прояви.

Якщо закодована людина вживатиме спиртне, миттєво проявиться гостра симптоматика. Вона супроводжуватиметься нестерпними муками і почуттям смерті, що наближається. Також це завдасть суттєвої шкоди здоров’ю. Прийом спиртного закодованим супроводжується: сильними головними болями, нудотою, блюванням, спазмами, вираженою загальною слабкістю, тремтінням, болями в шлунково-кишковому тракті, безсонням, страхом, падінням тиску і т.д.

Будь-які алкогольні напої, такі як пиво, вживати після кодування категорично заборонено. Справа не тільки в тому, що організм відчує гострі болючі симптоми з усіма наслідками, що витікають, але і в тому, що вживання пива призведе до руйнування стійкої мотивації на тверезість. Також це стосується безалкогольного пива, його вживання веде до моделювання деструктивної ситуації, яка раніше передбачала надходження етанолу до організму.

Однозначної відповіді питанням, який метод кодування кращий – немає. Вшивання “Еспераль”, “Торпедо”, “Тетлонг”, “Вівітрол” або гіпноз має свої переваги та недоліки. Оптимальний метод завжди визначає лікар, який враховує індивідуальні фізичні та психічні особливості пацієнта, а також його побажання.

Автор </br> Неясов Вадим Валерійович
Автор
Неясов Вадим Валерійович

Нарколог, психотерапевт, психодрама терапевт, гіпнотерапевт, головний лікар клініки

Послуги

Корисні статті

Контакти

вул. Микільсько-Ботанічна 6/8, м. Київ, Україна

Консультація 24/7

    Контакти

    Консультація 24/7

    Месенджери